Lepkavý jelšový macerát je hlavným liekom na gemmoterapiu a je jedným z jediných, ktorý sa považuje za "dvojrýchlostný" účinok: používa sa ako doplnková liečba, je to liečivý macerát, ktorý má prirodzenú antibiotickú funkciu na liečbu infekcií. a zápaly, pričom z dlhodobého hľadiska pôsobí preventívne na zachovanie pamäti. Umožňuje tiež liečiť rôzne poruchy spojené s nedostatočným krvným obehom, pretože je to skvapalňovač žíl: s ním už žiadne trombózy, ťažké nohy, zápaly žíl a dokonca ani migrény! Macerát z púčikov jelše lepkavej bude veľmi vhodný pri poruchách pamäti, poruchách prekrvenia a infekciách ORL. Latinský názov: Alnus glutinosa (L.) Gaertn. Použitá časť: Čerstvé puky.

Tento článok bol aktualizovaný dňa 19/07/2023

Na aké problémy by sa mal použiť?

  • Imunitný a dýchací systém ++++ : alergia, astma, bronchitída, chrípka, ORL infekcia, rinitída, nazofaryngitída, sinusitída, tracheitída

  • Krv a lymfatický systém ++++ : arteritída, koronaritída, edém, flebitída, trombóza (prevencia), kŕčové vredy, kŕčové žily

  • Tráviaci systém +++ : Cholecystitída, Gastritída, Crohnova choroba, kolitída

  • Nervový systém +++ : Migréna, problémy s koncentráciou, problémy s pamäťou

  • Urogenitálny systém +++ : Cystitída, Infekcia močových ciest

  • Srdcový systém ++ : Srdcový záchvat (pokračovanie), Hypertenzia

  • Kožný systém ++ : Dermatitída, Urtikária

  • Osteoartikulárny systém ++ : osteoporóza, reumatizmus, tendinitída

Ako ho používať samostatne?

Dospelí a dospievajúci : 5 až 15 kvapiek denne do pohára vody, rozdelených do 1 až 3 dávok počas dňa v závislosti od prípadu, 15 minút pred jedlom po dobu 3 týždňov. Začnite s 5 kvapkami a postupne zvyšujte:

  • alebo jednu kvapku denne do 15,
  • t.j. 5 kvapiek prvý týždeň, 10 druhý a 15 posledný.

Deti staršie ako 3 roky : 1 kvapka denne na 10 kg. Začnite s 1 kvapkou a postupne zvyšujte.

Synergické použitie

    ORL infekcia

    Jelša lepkavá sa môže použiť s macerátom z púčikov Topoľ, všeobecné protiinfekčné a pupenový macerát zŠípka na posilnenie imunitnej obrany a obmedzenie zápalu.

    Infekcia močových ciest

    Proti cystitíde treba uprednostniť protizápalové, protiinfekčné a drenážne maceráty z púčikov. Lepkavá jelša zaškrtáva všetky tieto políčka, ale púčik maceruje Heather, Airelle alebo Topoľ môže tieto účinky zvýrazniť.

    Bronchitída

    Jelša lepkavá sa môže použiť s macerátom z púčikov Topoľ pre svoje protiinfekčné vlastnosti. Okrem toho púčik macerát z Kalina môže byť tiež použitý na odvodnenie pľúc a boj proti kŕčom.

    Sínusitída

    V prípade zápalu dutín možno použiť jelšu lepkavú s macerátom z pukov Cassis pre svoje protizápalové vlastnosti a macerát z púčikov Čaro pre svoje spazmolytické pôsobenie na dýchací systém.

    Migréna

    Lepkavá jelša môže byť spojená s Ginkgo biloba a pri Jabloň, ktoré podporujú cerebrálnu cirkuláciu a majú antispazmodický účinok. Jabloň je obzvlášť zaujímavá, ak je migréna spojená s poruchami menštruačného cyklu.

    Problémy s pamäťou

    Jelša lepkavá sa môže použiť v kombinácii s macerátmi z púčikovOlivier a z Rozmarín. Jeden je zaujímavý na podporu dobrej asimilácie lipidov a druhý na tonizáciu tela a stimuláciu mozgovej činnosti.

    Crohnova choroba

    Pre svoje protizápalové vlastnosti môže byť lepkavá jelša zaujímavá v prípadoch Crohnovej choroby. Môže sa použiť s macerátmi z púčikov Figovník a z Vínna révajeden z nich je ochranným faktorom trávenia a druhý pôsobí na autoimunitné procesy.

    Alergická astma

    Macerát z púčikov jelše lepkavej je možné použiť v kombinácii s macerátom z púčikov jelše. Kalina, veľmi špecifický pri astmatických problémoch, keďže pôsobí spazmolyticky a bojuje proti alergickým prejavom.

    Urtikária

    Jelša lepkavá sa môže použiť v kombinácii so známym macerátom z púčikov Cassis, na zvýraznenie protizápalového účinku, ale aj na odvodnenie pokožky.

Hlavné vlastnosti

  • riedidlo krvi, obehové :

    macerát z púčikov lepkavej jelše pomáha riediť príliš hustú krv a znižuje jej viskozitu. Je to antitrombotikum. Podporuje tak lepšie zavlažovanie orgánov a lepšie okysličenie. Pri dlhodobom používaní zlepšuje kognitívne funkcie, pamäť a podporuje koncentráciu. Liečebne pôsobí na niektoré migrény, akútne aj chronické.

  • protizápalové, odvodňujúce :

    lepkavá jelša je všeobecne protizápalová. Pôsobí najmä na úrovni dýchacej, ale aj tráviacej, kĺbovej, cievnej a močovej. Okrem toho má antispazmodický a drenážny účinok. Vďaka tomu je zaujímavý pri problémoch s kĺbmi s prítomnosťou toxínov, infekciách močových ciest a infekciách dýchacích ciest s prítomnosťou hlienov. Pôsobí tiež na akýkoľvek orgán alebo tkanivo trpiace chronickým zápalom.

  • protiinfekčné :

    tretia akcia, ale v neposlednom rade a predovšetkým dokonale komplementárna k ostatným, Glutinous Alder pôsobí ako protiinfekčné činidlo. Niekedy je popisovaný ako prírodné antibiotikum, či dokonca eubiotikum: stimuluje obranyschopnosť organizmu. Odporúča sa preto pri zápalových infekciách s tvorbou hlienu. Pôsobí teda efektívne na celú ORL sféru.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

  • Macerát z púčikov lepkavej jelše je a bylinný doplnok stravy. Nenahrádza pestrú stravu a zdravý životný štýl. Je dôležité uchovávať ho mimo dosahu detí a neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Dávkovanie sa musí prispôsobiť malým deťom.
  • Macerát z púčikov jelše lepkavej je povolený pre celú rodinu, okrem detí do 3 rokov a tehotných žien.
  • Vyhľadajte lekársku pomoc ak dojčíte alebo braťantikoagulant.
  • Skladujte mimo dosahu svetla a tepla.

Ako vyzerá dobrý macerát z púčikov lepkavej jelše?

Botanická charakteristika
  • Latinský názov: Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
  • Botanická čeľaď: Betulaceae
  • Destilovaná časť: čerstvé puky
Zloženie
  • Zloženie: Alkohol* 32%, Voda, Rastlinný glycerín*, Extrakt z púčikov jelše lepkavej (Alnus glutinosa (L.) Gaertn.)*.
Organoleptické vlastnosti
  • Vzhľad: kvapalina - možný zákal
  • Farba: červenohnedá
  • Zápach: charakteristický, mierne alkoholický.
  • Chuť: charakteristická, alkoholická, drsná.

Bol pre vás tento článok užitočný?

  

Priemerná známka: 4.8 ( 462 hlasy)

Bibliografia

Práca : Piterà di Clima, F., & Nicoletti, M. (2018). Zhrnutie gemmoterapie - Vedecké základy Meristemoterapie. Edície Amyris.

Práca : Boistard, S. (2016). Gemmoterapia - Púčiky pre zdravie - Praktická a rodinná príručka. Vydavateľstvo Terran.

Práca : Andrianne, P. (2011). Pojednanie o gemmoterapii: Terapia pomocou púčikov. Edície Amyris.

Práca : Halfon, R. (2011). Gemmoterapia – Zdravie prostredníctvom púčikov. Vydanie Dangles.

Práca : Ledoux, F., & Guéniot, G. (2014). Fytembryoterapia: Zárodok gemmoterapie. Edície Amyris.

Práca : Pineau, L. (2019). Veľká kniha gemmoterapie. Leduc.s Éditions.