Šípka, tiež nazývaná divoká ruža, je pomerne hustý a huňatý ker patriaci do čeľade Rosaceae. Jeho mladé výhonky macerované v alkohole, glyceríne a vode ponúkajú veľkolepé účinky na imunitný, dýchací, ale aj kĺbový a endokrinný systém. Bude skutočným ochrancom malých detí, ale aj nedostatkových, chudokrvných a krehkých ľudí. Šípkový macerát bude veľmi vhodný v situáciách spojených s detskými ORL problémami, posilňovaním imunity a artrózou. Latinský názov: Rosa canina L. Použitá časť: Mladé výhonky

Tento článok bol aktualizovaný dňa 19/07/2023

Na aké problémy by sa mal použiť?

  • Imunitný a dýchací systém ++++ : Respiračná alergia, Alergia, Astma, Herpes, Imunita, ORL infekcia, Nádcha, Nazofaryngitída, Sinusitída, Tracheitída, Angína, Senná nádcha

  • Tráviaci systém +++ : Kolitída, hnačka

  • Osteoartikulárny systém +++ : Osteoartritída, demineralizácia kostí, osteoporóza, reumatizmus

  • Kožný systém +++ : Svrbenie kože, ekzém, vriedky, bradavice

Ako ho používať samostatne?

Dospelí a dospievajúci : 5 až 15 kvapiek denne do pohára vody, rozdelených do 1 až 3 dávok počas dňa v závislosti od prípadu, 15 minút pred jedlom po dobu 3 týždňov. Začnite s 5 kvapkami a postupne zvyšujte:

  • alebo jednu kvapku denne do 15,
  • t.j. 5 kvapiek prvý týždeň, 10 druhý a 15 posledný.

Deti staršie ako 3 roky : 1 kvapka denne na 10 kg. Začnite s 1 kvapkou a postupne zvyšujte.

Synergické použitie

    Imunita

    Šípka je jedným z referenčných pupenových macerátov na stimuláciu imunity. Môže byť spojená s Cassis, stimulácia nadobličiek, a Jedľa strieborná ktorý stimuluje kostnú dreň.

    Sínusitída

    Pri zápale dutín možno šípku kombinovať s macerátom z púčikov Topoľ pre jeho protiinfekčné a protizápalové pôsobenie a Čaro ak je sinusitída sprevádzaná kýchaním.

    ORL infekcia

    Šípku možno použiť s macerátom z púčikov Topoľ, všeobecné protiinfekčné a pupenový macerát zJelša lepkavá na posilnenie imunitnej obrany a obmedzenie zápalu.

    Nazofaryngitída

    Šípka, Topoľ a Jedľa strieborná tvoria dokonalé trio proti zápalom nosohltanu pre ich protizápalové, protiinfekčné a imunitu stimulujúce vlastnosti.

    Herpes

    Šípku možno pre jej protizápalové a imunostimulačné vlastnosti kombinovať s macerátmi z púčikov šípky.Elm na odvodnenie pokožky aJavor pre svoje antivírusové pôsobenie.

    Bradavice

    Pre ich pôsobenie na imunitný systém sa šípka a Vínna réva môže pôsobiť proti vzniku alebo prítomnosti bradavíc. Môžu byť spojené s Figovník ak je spojená s obdobím stresu alebo emočného šoku, pri vonkajšej alebo vnútornej aplikácii.

Hlavné vlastnosti

  • protizápalové :

    šípkový macerát pôsobí na rôzne typy zápalov: dýchacích, kĺbových, tráviacich či kožných. Jeho účinok na sféru ORL je dobre viditeľný, najmä na horný dýchací systém. Je regenerátorom opakujúcich sa zápalov slizníc (alergie, astma a pod.). Je obzvlášť užitočný v prípadoch chronických problémov a je veľmi účinný na nedostatočných, oslabených alebo demineralizovaných pôdach. Bežne sa používa u detí v prípadoch spomalenia rastu alebo problémov spojených s rôznymi zápalmi.

  • imunostimulant :

    šípka má pomalý a hlboký účinok na imunitu, preto sa vo všeobecnosti používa v niekoľkomesačných kúrach. Je to púčik krehkých a nedostatočných pôd. Je celkovým regenerantom, pôsobí na imunitnú obranu, chronické stavy a opakované zápaly. Môže sa použiť na prevenciu alebo na začiatku infekcie. Je obzvlášť užitočný pre deti, ktoré nemajú imunitu.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

  • Macerát šípkových pukov je a bylinný doplnok stravy. Nenahrádza pestrú stravu a zdravý životný štýl. Je dôležité uchovávať ho mimo dosahu detí a neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Dávkovanie sa musí prispôsobiť malým deťom.
  • Šípkový macerát je povolený pre celú rodinu, okrem detí do 3 rokov a tehotných žien.
  • Skladujte mimo dosahu svetla a tepla.

Ako vyzerá dobrý macerát zo šípkových pukov?

Botanická charakteristika
  • Latinský názov: Rosa canina L.
  • Botanická čeľaď: Rosaceae
  • Destilovaná časť: mladé výhonky
Zloženie
  • Zloženie: Alkohol* 32%, Voda, Rastlinný glycerín*, Extrakt zo šípkových pukov (Rosa canina L.)*.
Organoleptické vlastnosti
  • Vzhľad: kvapalina - možný zákal
  • Farba: oranžovo-hnedá
  • Vôňa: ovocná, mierne alkoholová.
  • Chuť: ovocná, alkoholická.

Bol pre vás tento článok užitočný?

  

Priemerná známka: 4.8 ( 405 hlasy)

Bibliografia

Práca : Piterà di Clima, F., & Nicoletti, M. (2018). Zhrnutie gemmoterapie - Vedecké základy Meristemoterapie. Edície Amyris.

Práca : Boistard, S. (2016). Gemmoterapia - Púčiky pre zdravie - Praktická a rodinná príručka. Vydavateľstvo Terran.

Práca : Andrianne, P. (2011). Pojednanie o gemmoterapii: Terapia pomocou púčikov. Edície Amyris.

Práca : Halfon, R. (2011). Gemmoterapia – Zdravie prostredníctvom púčikov. Vydanie Dangles.

Práca : Ledoux, F., & Guéniot, G. (2014). Fytembryoterapia: Zárodok gemmoterapie. Edície Amyris.

Práca : Pineau, L. (2019). Veľká kniha gemmoterapie. Leduc.s Éditions.