Orech pôvodom z Perzie je známy tým, že je veľmi náročný a predovšetkým samotársky. V skutočnosti bráni rastu iných rastlín v okolí kvôli svojim listom, ktoré obsahujú juglon. Púčikový macerát je skvelým regenerátorom tráviaceho systému! Obnovuje črevnú flóru, výborne pôsobí najmä na pankreas a slezinu. Macerát z orechových pukov bude veľmi vhodný pri hnačkách, akné a cukrovke. Latinský názov: Juglans regia. Použitá časť: Čerstvé puky

Tento článok bol aktualizovaný dňa 19/07/2023

Na aké problémy by sa mal použiť?

  • Kožný systém ++++ : Absces, Akné, Kožná alergia, Dermatitída, Dermatóza, Ekzém, Suchý ekzém, Var, Impetigo, Mykóza, Psoriáza, Bradavice

  • Tráviaci systém ++++ : Kyslosť žalúdka, aerofágia, nadúvanie, cirhóza, hnačka, úplavica, pankreatitída

  • Metabolický systém ++++ : Cukrovka, otrava

  • Krvný a lymfatický systém +++ : Kŕčové vredy, anémia, arteritída, hemoroidy

  • Urogenitálny systém +++ : Cystitída, infekcia močových ciest, uretritída

  • Imunitný a dýchací systém +++ : alergia, bronchitída, herpes, imunita, sinusitída, tracheitída

  • Osteoartikulárny systém +++ : Osteoartritída, chronická progresívna polyartritída

Ako ho používať samostatne?

Dospelí a dospievajúci : 5 až 15 kvapiek denne do pohára vody, rozdelených do 1 až 3 dávok počas dňa v závislosti od prípadu, 15 minút pred jedlom po dobu 3 týždňov. Začnite s 5 kvapkami a postupne zvyšujte:

  • alebo jednu kvapku denne do 15,
  • t.j. 5 kvapiek prvý týždeň, 10 druhý a 15 posledný.

Deti staršie ako 3 roky : 1 kvapka denne na 10 kg. Začnite s 1 kvapkou a postupne zvyšujte.

Synergické použitie

    Akné

    Orech je zaujímavý pre pôsobenie na zdroj akné. Môže byť doplnený pôsobením macerátov z púčikovElm na odvodnenie pokožky a Cassis na tónovanie emuncórií a čistenie pokožky.

    Ekzém

    Orech možno použiť v kombinácii s púčkovým macerátom z Cassis, protizápalový a antihistamínový a pupenový macerátElm na odvodnenie a prečistenie pokožky. Ten je skôr špecifický pre mokvajúci ekzém.

    Suchý ekzém

    Orech sa opäť spája s macerátom z púčikov Cassis pre svoje protizápalové a antihistamínové vlastnosti a tentoraz s macerátom z púčikov Cedar na odvodnenie pokožky, v prípade suchého ekzému.

    Psoriáza

    Orech môže byť spojený s Cassis pre jeho protizápalové pôsobenie, ako aj Cedar pre svoje vlastnosti ako drenáž, revitalizátor pokožky ale aj pre pôsobenie na autoimunitné procesy.

    Urtikária

    Trio macerátov z orechových púčikov, Cassis a Elm možno použiť v prípade úľov. Všetky tri umožňujú pokožke odtekať, navyše poskytujú špecifické vlastnosti.

    Kožná alergia

    THE Cassis je nevyhnutný pri kožných alergiách. Môže byť použitý sOrm na detoxikáciu pokožky a Orech, ktorý jej vďaka pôsobeniu na črevnú flóru umožňuje pôsobiť proti prúdu, na imunitnú reakciu.

    Rosacea

    Orech je zaujímavý pre svoje prečisťujúce pôsobenie na pečeň a krv. Je spojená s macerátmi obehových púčikov, konkrétnejšie pre rosaceu: Ginkgo biloba a Gaštanovník.

    Diabetes

    Orech je možné použiť v kombinácii s Čučoriedkový pri cukrovke s hypoglykemickým účinkom, ale aj ochranou malých ciev.

    Hnačka

    Orech je obzvlášť zaujímavý pri hnačkách po antibiotikách, aby sa obnovila rovnováha črevnej flóry. Môže byť spojená sAirelle, s podobnými účinkami.

    Imunita

    Na stimuláciu imunity možno použiť orech s macerátom z púčikov Cassis. Obidve sa veľmi dopĺňajú, pretože pôsobia na rôznych úrovniach: na črevnú mikroflóru a nadobličky.

    Hemoroidy

    Orech pôsobí na hemoroidy spojené s poruchami trávenia. Možno ho kombinovať s riedením krvi, dekongestívami a protizápalovými púčkovými macerátmi ako napr Gaštanovník, THE Horský popol aleboJelša lepkavá posledná možnosť.

Hlavné vlastnosti

  • obnovenie rovnováhy čriev :

    macerát z orechových pukov pomáha obnoviť črevnú flóru. Táto vlastnosť vysvetľuje veľkú väčšinu jeho výhod. Narušenie čriev môže byť skutočne zdrojom mnohých nepríjemností. Črevná mikroflóra samozrejme zohráva úlohu v tráviacich, ale aj metabolických, imunitných a dokonca neurologických funkciách. Macerát z pukov vlašských orechov tým, že podporuje rozvoj dobrých baktérií, preto priaznivo pôsobí pri ochoreniach autoimunitného alebo zápalového pôvodu.

  • depuratívne :

    orech okrem svojho pôsobenia na črevá pôsobí aj na iné orgány, ako je pečeň, ktorú bude odvodňovať. Preťažená pečeň môže spôsobiť preťaženie krvi toxínmi a spôsobiť problémy s krvným obehom. Macerát z orechových pukov teda priamo nezlepší krvný obeh, ale zlepší jeho kvalitu. Jeho čistiace pôsobenie na krv a pečeň sa prejaví aj na koži, poslednom eliminačnom systéme, niekedy odrážajúcim oslabený stav iných orgánov. Orech je teda pre svoje pôsobenie na črevo a pečeň zaujímavé použiť ako základnú kúru alebo raz ročne.

  • antivírusové, imunostimulačné, antibakteriálne :

    pôsobením na črevnú mikrobiotu pomáha orech zlepšiť imunitnú obranu. Jeho aktivita sa niekedy označuje ako eubiotická, ale okrem toho, že dodáva telu energiu a robí ho odolnejším, pôsobí proti niektorým patogénom, najmä baktériám a kvasinkám. Je preto obzvlášť zaujímavý v prípade zimnej infekcie.

  • protizápalové :

    orech pôsobí protizápalovo na niekoľkých úrovniach: chronickej, kĺbovej, kardiovaskulárnej, respiračnej, gynekologickej a dermatologickej. Túto vlastnosť mu dáva okrem iného aj pôsobenie na črevnú mikrobiotu. Príčinou tvorby prozápalových látok môže byť totiž rozrušenie čriev. Orech teda nie je striktne protizápalový, ale pomáha obmedziť problémy, ktoré z neho vznikajú. Je preto obzvlášť zaujímavý pri autoimunitných patológiách a niektorých chronických zápaloch.

  • hypoglykemický :

    Macerát z orechových púčikov regeneruje a reguluje činnosť pankreasu. Normalizuje tak enzýmy a sekréciu inzulínu. Pomáha pôsobiť pri hyperglykémii a môže byť indikovaný pri rôznych typoch cukrovky.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

  • Macerát z orechových pukov je a bylinný doplnok stravy. Nenahrádza pestrú stravu a zdravý životný štýl. Je dôležité uchovávať ho mimo dosahu detí a neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Dávkovanie sa musí prispôsobiť malým deťom.
  • Macerát z orechových pukov je povolený pre celú rodinu, okrem detí do 3 rokov a tehotných žien.
  • V prípade použite v nízkych dávkach zápcha.
  • Skladujte mimo dosahu svetla a tepla.

Ako vyzerá dobrý macerát z orechových pukov?

Botanická charakteristika
  • Latinský názov: Juglans regia L.
  • Botanická čeľaď: Juglandaceae
  • Destilovaná časť: čerstvé puky
Zloženie
  • Zloženie: Alkohol* 32%, Voda, Rastlinný glycerín*, Extrakt z púčikov vlašských orechov (Juglans regia L.)*.
Organoleptické vlastnosti
  • Vzhľad: kvapalina - možný zákal
  • Farba: červenohnedá
  • Zápach: charakteristický, mierne alkoholický.
  • Chuť: alkoholová, jemne ovocná.

Bol pre vás tento článok užitočný?

  

Priemerná známka: 4.8 ( 793 hlasy)

Bibliografia

Práca : Piterà di Clima, F., & Nicoletti, M. (2018). Zhrnutie gemmoterapie - Vedecké základy Meristemoterapie. Edície Amyris.

Práca : Boistard, S. (2016). Gemmoterapia - Púčiky pre zdravie - Praktická a rodinná príručka. Vydavateľstvo Terran.

Práca : Andrianne, P. (2011). Pojednanie o gemmoterapii: Terapia pomocou púčikov. Edície Amyris.

Práca : Halfon, R. (2011). Gemmoterapia – Zdravie prostredníctvom púčikov. Vydanie Dangles.

Práca : Ledoux, F., & Guéniot, G. (2014). Fytembryoterapia: Zárodok gemmoterapie. Edície Amyris.

Práca : Pineau, L. (2019). Veľká kniha gemmoterapie. Leduc.s Éditions.