Najlepší rastlinný olej pre váš typ vlasov

Na začiatok si vyberiem typ vlasov. Potom môžem svoje výsledky spresniť a získať rady prispôsobené mojim potrebám
Typ vlasov
Autorizovaní používatelia
Na Dotyk
Vôňa

Ako určiť typ vlasov?

Poznať povahu vašich vlasov je nevyhnutné! A André Walker to urobil správne a klasifikoval typy vlasov od najrovnejších po najkučeravejšie. V každej kategórii definoval niekoľko variantov pre lepšie pochopenie vlasov. Poďme sa na to pozrieť bližšie...

Typ 1: rovné vlasy

Rovné vlasy sú skôr rovné, môžu byť jemné alebo veľmi husté a často je veľmi komplikované ich trochu zvlniť. Skvelé na tomto type vlasov je, že bývajú lesklé a jemné na dotyk! Existujú tri kategórie rovných vlasov:

  • typ 1a : vlasy sú rovné ako paličky, veľmi jemné a lesklé. Natočiť ich je takmer nemožné a vlastne ani kulmy sa nie vždy podaria! Sú teda veľmi odolné, ale majú nevýhodu v tom, že sú mastné.

  • typ 1b : sú takmer rovnaké, ale trochu hrubšie. Táto dodatočná hrúbka im umožňuje mať pekný objem. Opäť majú tendenciu byť trochu mastné, ale sú veľmi odolné.

  • typ 1c : stále rovné, vlasy sú tentokrát veľmi husté. Tento typ vlasov je charakteristický pre ázijské vlasy, je veľmi rovný a nedá sa zvlniť, ale je veľmi odolný.

Typ 2: vlnité vlasy

Tentokrát máme čo do činenia s vlasmi, ktoré sú o niečo hustejšie a vlnia sa a vytvárajú viac či menej voľné tvary „S“. Navyše, čím je kučera voľnejšia, tým ľahšie sa upraví a tým menej budete mať krepovatenie. Poďme objaviť rôzne kategórie vlnitých vlasov:

  • typ 2a: kučera je voľná a tvorí široké „S“, vlasy sú jemnejšie, lesklejšie. V úrovni vlasov na temene hlavy je menší objem a vlasy sú prilepené k hlave. Tieto vlasy sa veľmi ľahko upravujú a skrotia.

  • typ 2b: vlasy sú hustejšie a „S“ je pevnejšie. Majú tendenciu sa trochu krepatiť, a tak sa stávajú trochu rebelmi. Keď sa skrotí, vlasy tohto typu tvoria jasne viditeľné vlny.

  • typ 2c: tu máme do činenia s takmer kučeravými vlasmi. Nuansou je, že vlasy sú husté a zostávajú vo veľmi tesnom tvare „S“, ale nie vo forme skutočnej kučery. Tento typ vlasov je náročnejší na úpravu, pretože sa pomerne ľahko vytvára krepovatenie.

Typ 3: kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy sa od vlnitých odlišujú tvarom kučery: kým pre vlnité vlasy sme mali tvar „S“, tu máme skutočnú okrúhlu kučeru, viac či menej rozpustenú v závislosti od typu kučeravých vlasov . Poďme do detailov:

  • typ 3a : tu sme v prítomnosti voľných a uvoľnených kučier. Vlasy sú veľmi lesklé a objemné. V bežnej reči sa tento typ vlasov prirovnáva k anglickým kučerám.

  • typ 3b : kučery sú trochu pevnejšie, plné jari. Vo všeobecnosti tieto kučery koexistujú na vašej hlave s iným typom textúry, hladšou alebo kučeravejšou. Pozorujeme aj veľa drobných krepovatení.

  • typ 3c : tentoraz sú kučery veľmi pevné, v tvare vývrtky. Vlasy sú skôr zlepené, pohybujeme sa na hranici krepovitých vlasov. Vlasy sú veľmi husté a objemné.

Typ 4: kučeravé vlasy

Tu hovoríme o afro strihoch, kučeravých vlasoch a pevných kučerách. Na rozdiel od zdania je tento typ vlasov veľmi krehký a vyžaduje si veľa starostlivosti! Poďme sa pozrieť na podkategórie krepovitých vlasov:

  • typ 4a : vlasy sú krepovité a poddajné, ale krehké. Slučky sú veľmi tesné, ale zostávajú okrúhle a poskytujú vynikajúcu pružinu. Okrem toho, zábavnou hrou je natiahnuť si pramienok vlasov, aby ste okamžite videli špirálovú reformu!

  • typ 4b: tentoraz už kučery nie sú kučeravé (paradox...), ale v tvare „Z“, krásneho ostrého uhla, ktorý dáva dosť nedefinované kučery. Sú to skrátka ideálne vlasy pre dokonalý afro strih.

  • typ 4c: tento typ vlasov je podobný predchádzajúcemu, ale kučery sú ešte pevnejšie, aby vlasy získali bavlnený vzhľad. Tento typ vlasov je najkrehkejší a najsuchší, je potrebné vlasy denne vyživovať, aby boli zaručené hebké a zdravé vlasy.

Ďalšie vlastnosti vlasov

Hrúbka vlasov

Preto rozlišujeme tri kategórie hrúbky vlasov:

  • tenké vlasy: keď sa na ne pozrieme vo svetle, môžu sa dokonca javiť ako bezfarebné, pretože sú také jemné, a predsa je hmota vlasov dobre zafarbená.

  • stredné vlasy: nie sú tenké ani hrubé a predstavujú vlasy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú u belochov.

  • hrubé alebo husté vlasy: tentoraz vidno aj jediný vlások na míle ďaleko (dobre, možno trochu preháňame...). Tieto vlasy sú vo všeobecnosti veľmi silné.

Hrúbka vlasov

Do úvahy môžeme brať aj hrúbku vlasov ako celku, inými slovami masu vlasov, ktorá presahuje vašu hlavu. Malý test, rýchly, efektívny a nevyžaduje veľa úsilia, aby ste zistili, či ste skôr typ „na hlave Matthieu má len jeden vlas“, alebo viac okázalý štýl hrivy Rebel Princess Disney:

  • dajte si vlasy do vysokého copu;
  • zmerajte obvod chvosta;
  • v priemere majú normálne vlasy obvod medzi 5 a 10 cm.

Takže ak ste nižšie, vaše vlasy sú jemné, a ak ste vyššie, sú dosť husté!

Sekrécia mazu

Rovnako tak vylučovanie mazu z pokožky hlavy ovplyvňuje celé vaše vlasy: ak produkujú príliš veľa mazu, vaše vlasy budú mať tendenciu byť tuku, kým budú suchšie a krehké ak kožný maz chýba.

So všetkými týmito informáciami teraz presne viete, kam v šírom oceáne typov vlasov zapadajú vaše vlasy! Je teda načase naučiť sa rozmaznávať svoje vlasy tak, ako by mali byť, s celým výberom rastlinných olejov, ručne vyberaných tak, aby ladili s vašimi vlasmi.

Mastné vlasy: aké rastlinné oleje?

Prečo sú vlasy mastné?

Naša pokožka sa skladá z mazových žliaz, ktoré, ako už ich názov napovedá, produkujú kožný maz. Porušenie týchto žliaz spôsobuje nadprodukcia kožného mazu pôvodne pleť, ale aj mastnú pokožku hlavy. Tento prebytočný maz dusí korienky vlasov a dodáva im mastný a lesklý vzhľad. Toto narušenie môže byť hormonálne, a preto sa tento problém vo všeobecnosti objavuje v puberte, ale k tomuto javu môže prispieť aj strava. Príčinou môže byť najmä strava príliš bohatá na nasýtené tuky. Okrem toho niektoré kozmetické výrobky, užívanie liekov alebo dokonca príliš časté umývanie môžu viesť k tomuto lesklému vzhľadu.

Jojobový rastlinný olej proti mastným vlasom

To jereferenčný olej na boj s mastnou pokožkou a teda aj mastnou pokožkou hlavy. Jojoba je svojím špecifickým zložením regulátorom pH pokožky, ale aj tvorby kožného mazu. Totiž že Jojobový má zloženie bohaté na ceridy, rovnaké ako má kožný maz...

Aplikačná rada: 30 minút pred šampónom si masírujte pokožku hlavy ekvivalentom lyžice jojobového oleja.

Doplnkové esenciálne oleje: použiť v synergia s esenciálnymi olejmi lipolytické, ako je atlasský céder, grapefruit, rozmarín s cineolom.

Suché vlasy: aké rastlinné oleje?

Prečo sú vlasy suché?

Vlasy, najmä ich dĺžky, sú často suché a dehydrované. Môže ísť o niekoľko faktorov, ako napríklad vonkajšie agresie, slnko, morská voda alebo napríklad vietor. Na odstránenie tohto problému je tiež možné vyhnúť sa používaniu vykurovacích zariadení, ako sú sušiče vlasov, žehličky alebo kulmy. Ak sa pozrieme hlbšie, dochádza k degradácii ochrannej bariéry vlasov, ako sú šupiny, čím sa odhaľujú vlasy, ktoré sa prirodzene vysušujú.

Rastlinné oleje proti suchým vlasom

Rastlinné oleje sú ideálne na ošetrenie, aby vlasy hĺbkovo vyživili, opravili a zabránili tak dehydratácii. Medzi najúčinnejšie nájdeme tzv Coco ktorý ľahko preniká do vlasov. Je vhodný pre poškodené a lámavé vlasy. Jeho vôňa je tiež veľmi príjemná. V maske, bambucké maslo je tiež veľmi bohatý a výživný vďaka svojej textúre. A nakoniec rastlinný olejPrávnik je súčasťou našej top 3. Vyživuje krehké a rozštiepené končeky, aby vlasy získali hebký a pružný vzhľad.

Aplikačná rada: aplikujte rastlinný olej alebo maslo ako masku do dĺžok a končekov vlasov 1 hodinu pred šampónovaním. Vykonávať týždenne.

Doplnkové esenciálne oleje: v vlasová rutina pre suché a poškodené vlasy, rastlinné oleje je možné kombinovať s esenciálnymi olejmi Complete Ylang Ylang alebo Roman Harmanček.

Vlnité, kučeravé, krepovité, krepovité vlasy: aké rastlinné oleje?

THE Brokolica je rastlinný olej najvhodnejší pre vlnité až kučeravé vlasy. Tento olej je skutočne bohatý na konkrétnu mastnú kyselinu, kyselinu erukovú, ktorá pomáha opravovať štruktúru vlasov a pokrývať ich. Uľahčuje tak tvorbu kučier a pomáha predchádzať krepovateniu. Do tohto brokolicového rastlinného oleja môžeme pridať ako doplnok oleje z Moringa a ten na Coco. Tieto rastlinné oleje sú obzvlášť zmäkčujúce, rýchlo prenikajú do vlasov a zmäkčujú ich.

Aplikačná rada: aplikujte rastlinné oleje ako masku pred šampónovaním do končekov a dĺžok. Nechajte pôsobiť aspoň 1 hodinu a potom umyte šampónom. Je tiež možné použiť niekoľko kvapiek rastlinného oleja ako ošetrenie po šampóne na tvarovanie kučier. V tomto prípade buďte opatrní, používajte ho s mierou, aby ste sa vyhli efektu mastných vlasov.

Jemné vlasy: aké rastlinné oleje?

Prečo sú vlasy tenké?

Vlasy môžu byť prirodzene tenké a matné, čo môže byť spôsobené množstvom faktorov. Genetika, a na tú sa, žiaľ, len ťažko môžeme hrať. Hrúbku vlasov môžu ovplyvniť aj hormóny. Vekom môže slabnúť aj mikrocirkulácia, vlasové vlákno sa stenčuje, vlasy sú menej husté a objemné.

Ricínový a horčičný rastlinný olej pre jemné a matné vlasy

Olej z Castor je olej excelentnosti na posilnenie vlasov, vďaka čomu sú silnejšie, hustejšie a lesklejšie. Jeho veľmi viskózna textúra pomáha obaliť vlasy a posilniť vlasové vlákno. Navyše, aby ste svojim vlasom dodali skutočnú vitalitu, môžete sa spoľahnúť na olej z Horčica, skutočne stimulujúce. Ten podporuje krvný obeh a tým stimuluje rast. Kombinácia týchto dvoch olejov bude dokonalá.

Aplikačná rada: naneste ako vlasovú masku potrebné množstvo horčičného rastlinného oleja zriedeného rovnakým množstvom ricínového oleja. Trvajte na končekoch a dĺžkach, vmasírujte a nechajte 20 až 30 minút pred použitím neutrálneho šampónu.

Lupiny: aké rastlinné oleje?

Odkiaľ pochádzajú lupiny?

Lupiny sú vlastne šupiny, teda odumretá koža, ktorá sa sťahuje z pokožky hlavy. Je to benígny stav, ktorý je však dosť nepríjemný a nevzhľadný. Lupiny môžu byť sprevádzané svrbením a podráždením pokožky hlavy. Príčin lupín je viacero: pôvodcom môže byť infekcia hubou, parazitom alebo dokonca zápalová kožná patológia.

Jojoba, Horčica a Argan na boj proti lupinám

THE Jojobový, ako olej na reguláciu kožného mazu, môže byť účinný v boji proti mastným lupinám. Dá sa kombinovať s olejom z Horčica ktorý aktiváciou krvného obehu a vďaka svojmu antiseptickému pôsobeniu podporuje odstraňovanie lupín. L'⁣⁢‌‍‌‍​‍‌‌‌​‌‍​​​‍​​‍‌‍​​​‌‌​‍‌‍‌​‍​‍​‌‌‌‍‍‌​​‌‌‍Argán je dobrým doplnkom starostlivosti o pokožku hlavy, pretože vďaka bohatstvu vitamínu E pomáha regenerovať pokožku.

Aplikačná rada: týždenne aplikujte ako vlasovú masku potrebné množstvo horčičného rastlinného oleja zriedeného napríklad rovnakým množstvom jojobového a/alebo arganového rastlinného oleja. Nechajte pôsobiť 20 až 30 minút a potom použite neutrálny šampón.

Doplnkové esenciálne oleje: esenciálne oleje Cade, Tea Tree alebo Atlas Cedar sa často používajú v prípade lupín; môžu sa pridať v množstve 1% k liečbe.

Vypadávanie vlasov: aké rastlinné oleje?

Ako posilňujúce a stimulujúce oleje, oleje z Castor a z Horčica podporuje rast vlasov a zároveň zabraňuje ich vypadávaniu. Budú veľmi užitočné pri týždennej starostlivosti o vlasy.

Aplikačná rada: naneste vlasovú masku na suché, rozcuchané vlasy nanesením potrebného množstva. Trvajte na koncoch a jemne masírujte pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu alebo cez noc, potom umyte šampónom. Veľmi viskózny ricínový olej môže byť zriedený v horčičnom oleji napríklad na 50 %.

Doplnkové esenciálne oleje: propagovať rast vlasov a bojujte proti ich strate, zázvor, ylang-ylang alebo dokonca mätu piepornú môžete pridať do ošetrenia rastlinným olejom na úrovni 1%.

Bol pre vás tento článok užitočný?

  

Priemerná známka: 4.7 ( 353 hlasy)

Bibliografia

Práca : de la Charie, T. (2019). Doprajte si esenciálne oleje. Prečo a ako to funguje? Editions du Rocher.